راهکار اوج    --> مشاهده ی مطلب  
هوش تجاری (BI)
هوش تجاری حاصل ترکیب برنامه، طرح، جستجو، گزارش، آنالیز، تحلیل های بروز، پیش بینی بازار و تکنولوژی برای کمک در تصمیم گیری است. هوش تجاری باعث ارتقا سازمان بر اساس دسترسی به اطلاعات حیاتی و قابل اطمینان در زمان مناسب می¬گردد.
سیستم های مختلفی در شرکت­ ها، سازمان ها، کارخانه ها و به طور کلی در هر جاییکه نیاز به ذخیره سازی اطلاعات است، وجود دارد و این سیستم ها برای جلوگیری از اتلاف وقت، کم کردن حجم کار، صرفه جویی در هزینه و علاوه بر این ها در حوزه امنیت و سهولت در نگهداری اطلاعات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و تمامی این اطلاعات در دیتابیس های مختلفی از قبیل
Oracle, SQL Server, My SQL و حتی دیتابیس های کوچکتر مانند Access و گاها در Excel ذخیره می شوند ولی یک سوال اساسی و چالش برانگیز در عصر افزونگی دیتا وجود دارد که آیا این همه داده در زمان مناسب در اختیار ما قراردارد و می توانیم تمامی این اطلاعات را مرور کنیم و تصمیم مناسب در مقطع زمانی مناسب بگیریم یا فرصت را از دست داده و متحمل هزینه خواهیم شد.

راهکار مناسبی که شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ به سراغ آن رفتند و توانستند در مدت زمان محدود پیشرفت هایی بسیار انجام دهند هوش تجاری است.

هوش تجاری داده های سازمان که در بخش های مختلف قرار داده شده است را تجمیع و به اطلاعات سودمند تبدیل می کند و با استفاده از چند کلیک به سرعت به اطلاعات با ارزش سازمان خودتان دسترسی پیدا می کنید و شما را در ارائه بهترین تصمیم راهنمایی می کند، در مراحل بالاتر هوش تجاری با استفاده از الگوریتم های مختلف تصمیم ساز است و در بین گزینه های مختلف روندها را پیش بینی و با توجه به شرایط حال به عنوان یک مشاور قدرتمند در کنار شما خواهد بود.

همواره بر این نکته تاکید می شود که چیزیکه قابل اندازه گیری نیست نمی توان مدیریت کرد و چیزی را که نتوان توصیف کرد قابل اندازه گیری نیست و هوش تجاری این مهم را به آسانی در دسترس قرار می­ دهد.


ساختاری که قبل از اجرای هوش تجاری در سازمان مورد استفاده است، نیازمند صرفه هزینه و زمان بسیار برای جمع آوری اطلاعاتی است که اغلب از واقعیت ها دور است و در انتها با حسی که نسبت به این داده هاست تصمیمی که شاید سازمان را با خطرات زیادی مواجه کند گرفته می شود ولی پس از اجرایی شدن هوش تجاری سازمان قادر است به اطلاعات مدیریتی، استاندارد شده، قابل اتکا، همراستا، دگرگون شده، به همراه پیش بینی های آتی را با چند کلیک و در کمترین زمان بدست آورد. دیدگاه هوش تجاری مبتنی بر پیشنهاداتی است که امکان هر نوع تصمیم گیری و برنامه ریزی، برای افزایش راندمان و عملکرد در سازمان، را فراهم می سازد.


نمونه سوالاتیکه هوش تجاری به آن ها به راحتی پاسخ خواهد داد:

ü       الویت بندی سازمان بر اساس نیازهای مختلف

ü       خرید، فروش، هزینه ها، بودجه ها

ü       تنوع مشتریان، تامین کنندگان و جایگاه آنان در ابعاد مختلف

ü       مسیر تجاری سازمان در شرایط کنونی و آتی

ü       تعیین استراتژی ها و مشاوره در تصمیمات کلیدی

ü       تحلیل، تجزیه، آنالیز و جستجو در عمق داده ها

ü       و ....


با توجه به اینکه کارشناسان گروه اوج افزا در بخش های مختلف پروژه و صنعت همانند ERP(Enterprise Resource Planning) و EPM (Enterprise Project Management) سابقه کار و پژوهش دارند لذا با بهره گیری از دانش تجربی به تحلیل و نیاز سنجی سازمان شما پرداخته و ابزارهای مناسب در حوزه های مختلف هوش تجاری از قبیل Microsoft BI, QlickView را پیشنهاد خواهند کرد و با توجه به نیاز شما در حوزه های مختلف با بهره گیری از بهترین نرم افزار به یاری شما خواهند پرداخت و پس از پیاده سازی این راهکار سازمان شما گام بزرگی رو به جلو در زمان خیلی کوتاه خواهد برداشت.

دریافت فایل راهنما
 
برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تعداد مشاهده خبر:: 1472
گروه های خبر: راهکارهای اوج
کلمات کلیدی:
ثبت نظر