راهکار اوج    --> مشاهده ی مطلب  
مدیریت پروژه سازمانی
زمانیکه پروژه ­ها گسترش یابند و نرم افزارهای موجود همانند MSP نتوانند پروژه ­ها را به صورت جامع مدیریت کنند و یا زمانیکه نخواهیم پروژه ­ها به صورت جزیره­ای مدیریت شوند و به مدیریت یکپارچه نیاز داشته باشیم از موفق ترین راهکار بر اساس مجله گارتنر در حوزه مدیریت پروژه یعنی مدیریت پروژه سازمانی شرکت مایکروسافت (Enterprise Project Management) که یک راهکار جامع و در دسترس است، استفاده می­کنیم.

مدیریت پروژه سازمانی

زمانیکه پروژه ­ها گسترش یابند و نرم افزارهای موجود همانند MSP نتوانند پروژه ­ها را به صورت جامع مدیریت کنند و یا زمانیکه نخواهیم پروژه­ ها به صورت جزیره­ ای مدیریت شوند و به مدیریت یکپارچه نیاز داشته باشیم از موفقترین راهکار بر اساس مجله گارتنر در حوزه مدیریت پروژه یعنی مدیریت پروژه سازمانی شرکت مایکروسافت (Enterprise Project Management) که یک راهکار جامع و در دسترس است، استفاده می­کنیم.

 مدیریت پروژه

تمام انتظاراتی که از مدیریت پروژه دا داریم در این سیستم به صورت ملموس ­تر و حتی فراتر از انتظار می­توانیم مشاهده کنیم، مدیر پروژه به صورت آنلاین از وضعیت پروژه خود از قبیل پیشرفت پروژه، هزینه­ های انجام شده، پیش بینی شده و باقیمانده، وضعیت منابع موجود و هر آنچه که برای مدیریت پروژه­ ها مورد نیاز است، مطلع خواهد بود و مدیر کلیه پروژه­ ها به صورت کلی و جزئی تمامی پروژه­ ها را می­تولند مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد و از مشکلات احتمالی، ریسک­ها و سایر اطلاعات پروؤه با چند کلیک و در عرض چند ثانیه با خبر گردد. لازم به ذکر است که می­توان برای هر پروژه سایت جداگانه تعریف کرد و از تمام امکاناتی که در یک سایت موجود است برای هر پروژه به صورت جداگانه استفاده نمود و در انتها تمامی این سایت­ها و پروژه ­ها را با یکدیگر تجمیع و به صورت یکپارچه مدیریت کرد که این یکی از ویژگی­های فوق العاده این نرم افزار است.

 مدیریت منابع

مدیریت منابع یکی از بحث­ های مهم در مباحث مدیریت پروژه است، مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت در این بخش بوسیله چارت سازمانی، گروه بندی­ های مختلف، دادن هشدارهای لازم در جهت تخصیص منابع و گزارشات سنجیده در ویوهای متنوع عملکرد بسیار مناسبی از خود به نمایش گذاشته است. با مدیریت درست منابع می­توان هزینه ­های پروژه را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید که این مهم از مزیت­های فوق العاده سیستم مدیریت پروژه سازمانی محسوب می­شود.

 بهینه سازی و مشخص کردن سمت و سوی پروژه­ ها

مهمترین بخش در مدیریت پروژه سازمانی را در این بخش از سیستم می­توان مشاهده کرد، دلیل مدیریت یکپارچه پروژه ­ها الویت بندی و مشخص نمودن استراتژی سازمان برای نیل به اهداف سازمان است.

این قسمت با توجه به آنالیز سلسله مراتبی با توجه به معیارهای ارائه شده به سیستم مشخص و بررسی می گردد و پروژه­ ها یه ترتیب اهمیت با توجه به معیارهای مختلف ارزیابی می­شود.

 گزارشات سازمانی

بدلیل نگاه یکپارچه سیستم به تمامی پروژه ­ها گزارشات گرفته شده در این سیستم با در نظر گرفتن کلیه اطلاعات در بازه­های مختلف زمانی و با استفاده از بهترین گزارش سازهای پیشرفته از شرکت مایکروسافت در دسترس خواهد بود، ضمن اینکه با ابزارهایی که در این سیستم موجود است توانای گرفتن سخت ترین گزارشات با توجه به نیاز سازمان انجام پذیر است و معنای واقعی هوش تجاری با توجه به گزارشات تصمیم ساز در این سیستم قابل پیاده سازی است.


مدیریت تایم شیت­ ها و فعالیت­ ها

 

در این بخش از نرم افزار، افراد مرتبط با پروژه فعالیت و زمان­های خود را وارد می­کنند  پس از انجام تاییدات مختلفی که توسط افراد مشخص در سیستم انجام می­گیرد، بدلیل یکپارچگی سیستم، مدیریت براحتی میزان هزینه و زمان را در پروژه ­های مختلف می­تواند ارزیابی کند و قبل از اینکه پروژه از لحاظ زمانی و هزینه دچار انحراف زیادی گردد، تمهیدات لازم اندیشیده می­شود. یکی از نقاط مثبت در این سیستم اتصال فعالیت­ها به ایمیل است که می­توان فعالیت­های مختلف را نیز در outlook مشاهده کرد.

 همکاری تیمی

عملکرد تیم موفق بیشتر از مجموع عملکرد تک تک اعضای آن است.

 کار تیمی لازمه تجارت‌های کوچک برای چالش های جدید و اعمال استراتژی ها می باشد. کار تیمی در ایران خیلی دچار کم لطفی شده است در کار تیمی با به کارگیری دانش و تجربه کارکنان مختلف، به انجام وظایف کوتاه مدت و جاری پرداخته می شود. کار گروهی علم است تا هنر؛ بعضی تیم ها واقعا خوب کار می کنند اما برخی شکست خورده یا از پیشرفت باز می مانند. با آگاهی از مبانی کار موفق تیمی می توانید گروهی با عملکرد بالا در سازمان خود تشکیل دهید. این مهم براحتی در نرم افزار مدیریت پروژه سازمانی بدلیل به هم پیوستگی، در دسترس بودن و یکپارچگی اعمال می گردد.

 بسته ­های نرم افزاری مدیریت پروژه سازمانی

مدیریت پروژه سازمانی مایکروسافت مشتمل بر سه نرم افزار اصلی که شامل پراجکت سرور (Project Server)، شیرپوینت (Sharepoint) و مایکروسافت پراجکت (MSP) است، البته نرم افزارهای جانبی همانند اس کیو ال (SQL) در مبحث دیتابیس، ویژوال استدیو (Visual Studio) در مبحث برنامه نویسی، اینفو پث (Infopath) در مبحث فرم سازی، اکسل (Excel) و پاور پیوت (PowerPivot) در مبحث هوش تجاری در این بسته می­گنجد، بنابراین برای پیاده سازی باید بر کلیه نرم افزارهای فوق مسلط بود.

 مزایای مهم مدیریت پروژه سازمانی

 1. در دسترس بودن کلیه پروژه­ها به علت استفاده از سایت در فضای اینترنت
 2. مقایسه کلیه پروژه­ ها و الویت بندی آنها
 3. مدیریت هزینه، زمان، محدوده سه اصل در کنترل پروژه برای کلیه پروژه­ها
 4. مدیریت منابع در کلیه پروژه ­ها و جلوگیری از هزر رفت منابع
 5. مدیریت وظایف و تایم شیت­ ها
 6. گزارش سازی و گزارش گیری فوق العاده سریع، قدرتمند و آسان در کلیه پروژه ­ها
 7. کاربری ساده و استاندارد همچون سایر محصولات شرکت مایکروسافت
 8. کاهش هزینه­ های اضافی و برگشت سرمایه
 9. بروز رسانی آسان به علت استاندارد بودن مجموعه
 10. امنیت فوق العاده در فضای اینترنت
 11. تعریف چارت سازمانی، نقش­ها و دسترسی­ها
 12. قابلیت گسترش و اضافه کردن سایر محصولات بر این بستر همانند بحث­های مالی، صورت وضعیت، مدیریت عملکرد و ....

دریافت فایل راهنما
 
برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تعداد مشاهده خبر:: 2598
گروه های خبر: راهکارهای اوج
کلمات کلیدی:
ثبت نظر