راهکار اوج    --> مشاهده ی مطلب  
راهکار شیرپوینت
شیرپوینت بستر مناسبی برای راهکارهایی چون پورتال داخلی، مدیریت فایل ها و اسناد، تعاملات تیمی، شبکه های اجتماعی، اکسترانت، وب سایت ها، جستجوی سازمانی و هوش تجاری می‌باشد. . با کمک این نرم‌افزار می‌توان راه‌کارهای بسیاری متنوعی در زمینه‌های کارگروهی، مدیریت مستندات، اطلاع‌رسانی، اتوماسیون اداری، نرم‌افزاری کاربردی و... را پیاده‌سازی کرد.

شیرپوینت چیست ؟

مایکروسافت شیرپوینت، یک بستر نرم افزاری تحت وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید و عرضه شده است. اولین نسخه از شیرپوینت در سال 2001 منتشر شد. و آخرین نسخه از آن در سال 2016 وارد بازار شده است. نسخه‌های ابتدایی شیرپوینت بیشتر برای کاربردهایی نظیر مدیریت محتوا و مدیریت اسناد مورد استفاده قرار می گرفت. اما قابلیتهای قابل توجه متعددی به نسخه های اخیر شیرپوینت اضافه شده است.

 شیرپوینت شامل مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های چند منظوره تحت وب است که بر روی یک ساختار فنی قوی قرار گرفته است. به صورت پیش فرض رابط کاربری شیرپوینت مشابه مایکروسافت آفیس است و یکپارچگی بالایی با مجموعه آفیس دارد. ابزارهای تحت وب شیرپوینت به گونه‌ای طراحی شده است که توسط کاربر غیر فنی قابل استفاده باشد.

شیرپوینت بستر مناسبی برای راهکارهایی چون پورتال داخلی، مدیریت فایل ها و اسناد، تعاملات تیمی، شبکه های اجتماعی، اکسترانت، وب سایت ها، جستجوی سازمانی و هوش تجاری می‌باشد. . با کمک این نرم‌افزار می‌توان راه‌کارهای بسیاری متنوعی در زمینه‌های کارگروهی، مدیریت مستندات، اطلاع‌رسانی، اتوماسیون اداری، نرم‌افزاری کاربردی و... را پیاده‌سازی کرد.

علاوه بر این شیرپوینت قابلیت یکپارچه سازی سیستمها، یکپارچه سازی فرآیندها و اتوماسیون گردش کارها را فراهم می‌کند. اکثر برنامه‌های کاربردی سازمانی (مانند بسته‌هاي نرم‌افزاري ERP و CRM) قابليت‌هايي را براي یکپارچه شدن با شیرپوینت ایجاد کرده‌اند. همچنین شیرپوینت مجموعه کاملی از API ها و تکنولوژی توسعه را برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فراهم کرده است. به عنوان یک بستر برنامه‌سازی، شیرپوینت دارای مدیریت مرکزی و کنترل‌های امنیتی لازم جهت پیاده سازی نیازمندی‌های برنامه‌ها می باشد.

خدمات پیاده سازی شیرپوینت

برای آنکه نرم‌افزار شیرپوینت بتواند بدرستی در سازمان استقرار داده شود، لازم است فعالیت‌های خاصی صورت پذیرند. مجموعه‌ی این خدمات تحت عنوان عمومی پیاده‌سازی  و یا  استقرار (Implementation / Deployment) قرار داده می‌شوند. خدمات پیاده‌سازی ممکن است از انواع نصب، آموزش و فرهنگ سازی، تنظیم، سفارشی‌سازی و یا توسعه باشند.
 
مدل‌های مختلفی برای پیاده‌سازی شیرپوینت توسط شرکت مایکروسافت . یا سایر متخصصین شیرپوینت توسعه داده شده است. در هریک از این مدل‌ها سعی شده است فعالیت‌های ضروری برای حصول اطمینان از استقرار موفقیت آمیز شیرپوینت تعریف شده و روش‌کارهای مناسب برای انجام این فعالیت‌ها تدارک دیده شود.

 
گروه مشاورین اوج ، جهت استقرار شیرپوینت  در شرکت‌های ایرانی خدمات ذیل را ارئه می دهد

  این خدمات عبارتند از:

ü     شناسایی نیازهاي سازمان و اولویت بندي نیازها

ü     ایجاد و سازماندهی مرکز راهبري خدمات SHAREPOINT در سازمان( سیاستگذاري ، تدوین رویه ها و خط مشی ها )

ü     پیاده سازی بستر مناسب نرم افزاری برای نصب MS SHAREPOINT 2016

ü     نصب و راه اندازي نرم افزار SHAREPOINT در سازمان مشتري

ü     محلی سازي نرم افزار و نصب و تنتظیم ماژول هاي ویژه موردنیاز

ü     طراحی و پیاده سازی ساختار اطلاعاتی مورد نیاز برای نگهداری مستندات در SHAREPOINT

ü     ایجاد پورتال درون سازمانی، تعریف صفحات و گروههاي کاربري و تنظیم سطوح دسترسی

ü     تعریف و ارائه راهکارهاي مبتنی بر SHAREPOINT  و پیاده سازي آنها در پورتال درون سازمانی

ü     آموزش SHAREPOINT در سطوح مختلف(کاربری و مدیریتی)

ü     پیاده سازی نرم افزار ها و وب پارت های سفارش مشتری تحت شیرپوینت

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
تعداد مشاهده خبر:: 1703
گروه های خبر: راهکارهای اوج
کلمات کلیدی:
ثبت نظر